Kurz rozvoje dovedností v poradenském rozhovoru 

Je možné se přihlásit jako zájemce o kurz v roce 2025! 

Online kurz, kde...

... se naučíte konkrétní základní techniky v poradenském rozhovoru, a to i jiné než aktivní naslouchání. 

... se můžete ptát různých lektorek na jejich tipy, co dělat v náročných momentech s klientem. 

... si můžete (a nemusíte) zkusit účast v reflektujícím týmu

... můžete zkusit vést konzultaci delší než pár minut. 

... kde Vám doporučí další zdroje (mnohé zdarma) pro profesní rozvoj po kurzu.

... drží cenu tak nízko, aby si ho mohli dovolit i studenti pomáhajících profesí  a rodiče na rodičovské dovolená.

Co se naučíte?

1. Rozvinete své klíčovou dovednost v poradenském rozhovoru – naučíte se pracovat se zakázkou, tj. dovednost směrovat k cíli ve spolupráci s klientem.

2. Zlepšíte svoji dovednost poskytovat podporu v momentech, kdy se klient cítí špatně, a to tak aby odcházel s pocitem, že se cítí alespoň trochu lépe nebo něco umí (práce se zdroji, nadějí atd.) . Aktivní naslouchání je dobrý začátek, ale pro podporu klienta můžeme udělat o hodně více.

3. Naučíte se víc pracovat se zdroji klienta.

4. Naučíte se rozvíjet své dovednosti, posílíte svůj "kufřík dovedností", a získáte tak větší sebedůvěru v práci s prvními klienty.

4. Vytvoříte si síť kontaktů v rámci našeho profesního světa. 

Jaká je časová náročnost kurzu?

Kurz je rozdělen do 6 online setkání (v součtu 18 vyuč. hodin)


V jakých termínech se jako skupina společně setkáme?

12. 4. 2024, 19. 4. 2024, 26. 4. 2024, 3. 5. 2024, 17. 5. 2024 a 24. 5. 2024 vždy od 9:00 do 11:30

Po skupině Vám budeme pravidelně posílat anonymní dotazník – bude v něm možnost napsat nám zpětnou vazbu nebo položit otázku, kterou máme zodpovědět na dalším setkání.  

Kde?

Online (Zoom)

Pro koho?

Pro studenty třetího, čtvrtého a pátého ročníku pomáhajících profesí (psychologie, sociální práce, adiktologie...) a absolventy oboru. Kurz je také vhodný pro ženy a muže, kteří se vrací z rodičovské dovolené.

Pro lidi, kteří si přejí překlenout propast mezi teorií a praxí nebo si chtějí připomenout své dovednosti v poradenském rozhovoru a získat tak vyšší sebedůvěru. Není povinností mít možnost aktuální vlastní praxe 

"Důvěra v sebe samého roste skrze praktickou zkušenost."

Ceník

Cena kurzu od 25.3.2024


3 800 Kč

152

Supervize nad rámec kurzu*

55 min s Mgr. Alžbetou Valovou. Zvýhodněná cena platí jen v průběhu kurzu.

*Tip: podívejte se na tlačítko Dárek.

  

500 Kč

20

Účastí na kurzu získáte 10% slevu na další námi organizovaný kurz "Zasej si semínka - komplexní kurz pro začínající psychology*žky". Tento kurz je dlouhým komplexním kurzem plným informací a nácviků.

Otázky a odpovědi

Jaké jsou storno podmínky?

Za zrušení po termínu 1.4.2024 platí storno poplatek ve výši 50 % z ceny kurzu.

Po zahájení kurzu je storno poplatek 100 % z ceny kurzu.

Je možné rozdělit platbu na splátky?

Ano, to je možné. Celkovou částku můžete rozdělit na dvě splátky, s tím, že druhá splátka musí být uhrazena před začátkem čtvrté online skupiny.

Je kurz vhodný i pro lidi bez možnosti praxe?

Mnoho kurzů odmítá přijmout účastníky bez možnosti praxe. My však věříme, že na to, abychom se cítili dobře v rámci praxí je potřeba příprava – a proto nabízíme kurz všem bez ohledu na možnost aktuální praxe. Myslíme také na ženy/muže, kteří se vrací z rodičovské dovolené, a jen si chtějí připomenout své dovednosti. Pokud však budete mít možnost nácviků mimo kurz může to urychlit Váš progres.  

Získám potvrzení o účasti? Je kurz akreditován?

Samozřejmě, rády vám poskytneme potvrzení o účasti na našem kurzu. Z naší zkušenosti víme, že potencionální zaměstnavatelé ocení aktivitu a praxi absolventů v jejich životopisech.

Rády vám vystavíme potvrzení o účasti. Podmínky získání potvrzení:

1. absolvujete minimálně 5 setkání ze všech online setkání.

2. během online setkání budete aktivní (vylučujícím pravidlem je odmítnutí všech nácviků poradenských rozhovorů).

Potvrzení vám zašleme do 7 dnů od posledního online setkání. V případě výjimečných situací můžete jedno z online setkání nahradit online supervizí (viz ceník).

Kurz není akreditován. Přesto věříme, že získané dovednosti a nová sebejistota vám mohou v začátcích kariéry výrazně pomoci.

Kdo jsou lektorky a jaká je jejich praxe?

Lektorkami kurzu jsou:

Mgr. Alžbeta Valová – bude vás provázet v průběhu všech 6 online skupin a odpovídá na vaše e-maily v mezidobí.

Mgr. Klára Rouchalová – setkáte se s ní během prvních 3 online skupin.

Mgr. Márie Linhartová – potkáte ji na 4-6. online skupině.

Jsme psycholožky, které dobře rozumí, jak náročné může být začínat pracovat jako psycholog, ať už těsně po ukončení školy nebo po mateřské dovolené. Víme, jak náročná může být snaha "být připraven*a" na všechny své klienty (klienty se závislostí, klienty se sebevražednými myšlenkami aj.) a všechny situace. Dobře si pamatujeme své obavy z prvních klientů. A také víme, jak bolí první chyby, i když právě díky ním jsme se mnohé naučily. Jsme tady pro Vás, abyste v tom Vy nemuseli být sami.

Všechny 3 lektorky mají absolvovaný dlouhodobý terapeutický výcvik v Přístupu zaměřeném na řešení. V současné době jsou v supervizním výcviku ve stejné přístupu. Marie má také absolvovaný výcvik v EMDR. Alžbeta má také absolvovaný Výcvik komplexní krizové intervence a Klára je lektorkou ve výcvikovém institutu Dalet. 

Všechny lektorky mají několikaletou praxi a svými zkušenostmi pokrývají různé oblasti psychologie, jako je práce v sociální službě s lidmi se závislostí a ve vězení, školní psychologie a práce v klinickém kontextu. V současné době většinu svého pracovního času věnují svým soukromým praxím, kde poskytují psychologické poradenství.

Každé online skupiny se zúčastní dvě lektorky zároveň, aby účastníci mohli získat, co nejvíc podpory pro svůj růst. Jako lektorky nabízíme prostor pro zkoušení a inspiraci, co si lze ještě zkusit než "povídání o tom, co je správně". 

V minulém roce společně lektorovaly 2 běhy kurzu Zasej si semínka, který měl u účastníků skvělé ohlasy.

Jsou k dispozici studijní materiály?

V rámci kurzu dostane několik materiálů a doporučení na další zdroje, které mohou podpořit Váš rozvoj. Pokud máte zájem o více rozsáhlý materiálový balík, doporučujeme zvážit účast v kurzu 'Zasej si semínka', který nabízí rozsáhlou podporu prostřednictvím materiálů. V kurzu Psychologické bylinky je důraz kladen spíše na praktické dovednosti než na teorii, což odráží nižší množství materiálů poskytovaných v tomto kurzu.

Proč klademe důraz na praxi?

U bylinek není dostačující pouze vědět, že existují, ale je potřeba je umět správně namíchat – důležitý je prostor pro praxi.

Nestačí vědět jaké nástroje máme v posilovně, ale je potřeba používat, aby to mělo efekt – důležitý je prostor pro praxi.

Jazyk se také učíme tím, že si ho zkoušíme, nekoukáme na chyby, ale spíš se učíme pár základních slov a frází, abychom si zvládli porozumět – důležitý je prostor pro praxi.

A stejně tak není dostatečné pouze znát existující terapeutické techniky, ale mít možnost si je pořádně osahat a mít prostor pro praxi.

Je nezbytné aktivně si je zkoušet a učit se nové v bezpečném prostředí, získávat zpětnou vazbu, poučit se ze svých a cizích chyb, rozvíjet své dovednosti tak abychom je uměli použít i v náročných situacích s klienty.

Bude z kurzu záznam?

Záznam kurzu zatím není plánován. V případě zájmu účastníků však můžeme udělat záznam ze společných částí. Je však důležité poznamenat, že záznam bude omezen na minimum času, protože kurz je zaměřen na praktické nácviky. Materiály a informace poskytnuté v rámci kurzu budou také zasílány mezi setkáními e-mailem, což zajišťuje, že nezmeškáte žádnou edukační část, i když se nemůžete zúčastnit některých skupin.

Existuje možnost individuální konzultace?

V rámci kurzu může účastní požádat lektorky o možnost být klientem individuální konzultace, kterou bude vést jedna z lektorek. V takovém případě bude část ostatních účastníků v "reflektujícím týmu". 

Pokud by měl účastník zájem o konzultaci mimo skupinu, může si za zvýhodněnou cenu zakoupit hodinu supervize.

Nebo využijte náš dárek a zkuste si konzultaci (zdarma) s profesionály jako klient.

Kolik mi času kurz vezme navíc (mimo online setkání)?

Kurz vám bude věnovat jen tolik času, kolik si sami zvolíte. Před setkáními obdržíte pár materiálů k technikám, které budete zkoušet v rámci kurzu. Je na vás, zda si přečtete materiály dopředu nebo ne. Po každém online setkání obdržíte anonymní dotazník, jehož vyplnění je dobrovolné.

Na rozdíl od kurzu "Zasej si semínka" tento kurz nevyžaduje mnoho dodatečného času.

Je kurz zaměřen na konkrétní psychologický směr nebo přístup?

Kurz je postaven převážně na teorii a praxi Přístupu zaměřeného na řešení, což odráží výcvik a zkušenosti lektorek.

Jaká je míra flexibilitu pro případné změny v plánu kurzu nebo přidání dalších tematických prvků?

Naše společná hodnota, kterou považujeme za důležitou je "spoluvytváření". A to nejen v rámci individuálních konzultací, ale také v rámci našich kurzů. Pokud se účastníci kurzu shodnou na přání ve změně v obsahu kurzu, jsme připraveny tyto změny implementovat podle jejich přání a našich možnosti. Záleží na konkrétních požadavcích a přání účastníků.

Poskytuje kurz nějaké možnosti pro pokračování v dalším vzdělávání?

Ano, pokud budete mít zájem, můžete pokračovat v kurzu "Zasej si semínka" se slevou 10% jako účastník tohoto kurzu.

Váháte? Pokud s Vámi rezonují následující obrázky, je dobrý nápad se přihlásit ↓

Začněte svojí cestu k úspěšné kariéře s naším kurzem!

Nyní se lze přihlásit jako zájemce o kurz, který proběhne dubnu 2025